Klamki na odcisk palca – zastosowanie

Łapiesz za klamkę, ciągniesz ją bez wysiłku ku sobie i wejście do domu stoi otworem. Wejście do firmy wygląda podobnie – łapiesz za klamkę, skrzydło ustępuje. Były niezamknięte, niestarannie zablokowane? Nie, były to drzwi z klamką na odcisk palca.

Klamka na odcisk palca – świetne rozwiązanie nie tylko w domu

Wspomniane powyżej sytuacje to rzeczywistość, choć jeszcze przed powstaniem kart RFID, powiedzielibyśmy, że to scena z jakiegoś filmu sci-fi. Uchwyt drzwi, w którym zamontowany jest czytnik linii papilarnych staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Po pierwsze dlatego, że jest bardzo wygodne – nie trzeba nosić przy sobie klucza albo pęku kluczy ani karty, nie trzeba pamietać kodu. Nie trzeba tracić czasu na poszukiwanie ich w torebkach, kieszeniach, nie trzeba się denerwować (zwłaszcza, gdy chcemy się dostać do zamkniętego pomieszczenia szybko). Wystarczy przyłożyć opuszek palca do skanera i, jeśli wzór linii znajduje się w bazie, otworzyć drzwi. Po drugie jest to rozwiązanie bezpieczne – dostęp do pomieszczenia uzyskają tylko zidentyfikowani użytkownicy. W przypadku użycia fałszywego odcisku palca przez osobę nieupoważnioną, niektóre modele klamek aktywują funkcję alarmu antykradzieżowego. Klamki na odcisk palca są też wygodne dla dzieci – bez problemu poradzą sobie z samodzielnym wejściem do domu. Po trzecie – pochwyty na odcisk palca są estetyczne, eleganckie, świetnie prezentując się w obiektach o różnym przeznaczeniu. Po czwarte klamka z odciskiem jest inteligentnym i nowoczesnym rozwiązaniem, a pasjonatów nowinek, jak się okazuje, nie brakuje.

Gdzie można zastosować klamkę na odcisk palca?

Klamkę na odcisk palca warto zainstalować zamiast tradycyjnej klamki wszędzie tam, gdzie znaczenie ma prywatność, bezpieczeństwo i ograniczony dostęp do pomieszczenia:

  • w szafkach i szafach z wartościowymi rzeczami lub tajnymi dokumentami,
  • w domach, mieszkaniach,
  • w bankach,
  • w agencjach, w instytucjach,
  • w firmach,
  • w szpitalach, placówkach medycznych,
  • w hotelach, pensjonatach.

Drzwi z klamką na odcisk palca nie są domeną prestiżowych obiektów – szeroki wybór modeli klamek biometrycznych, przystępny koszt zakupu i łatwość montażu sprawiają, że na tego rodzaju zabezpieczenie decyduje się coraz więcej właścicieli obiektów. Trudno się temu dziwić – wygodę i komfort ceni i chce mieć każdy z nas. A jeśli w dodatku taka klamka posiada wbudowany czytnik Wi-Fi i można nią sterować za pomocą aplikacji zainstalowanej w smartfonie (np. otworzyć drzwi ekipie wezwanej do awarii), atrakcyjność bezkluczowego zamykania nie ma sobie równych.