Ile kosztuje przezwajanie?

Silnik w łodzi, maszynie przemysłowej czy urządzeniu domowym zaczyna wydawać dziwne, zazwyczaj nieobecne w jego pracy dźwięki? Chodzi on zauważalnie nierówno, a do tego pojawia się niespotykany na co dzień, specyficzny zapach? Natychmiast wyłącz produkt i wezwij fachowca. Objawy te świadczą bowiem o tym, że konieczny jest pilny remont silnika elektrycznego. Czasami wystarczy zdjęcie starego drutu i nawinięcie nowego. Brzmi to banalnie, ale jest dość skomplikowane i wymaga niemałej precyzji. Ile kosztuje przewinięcie silnika elektrycznego? To zależy od jego mocy. Produkty o mocy około 1 kW wymagają tu wydatku na poziomie około 200 zł, te z mocą większą – wiążą się z kosztami nawet do 1 000 zł.

Przewinięcie silnika – cennik

Podane ceny to uśrednione wartości wyliczone na podstawie cenników z różnych polskich miast. Wiadomo jednak, że silniki elektryczne naprawa Warszawa może nas kosztować zupełnie inną kwotę niż przewijanie silników elektrycznych Płock. Oczywiście lokalizacja zakładu naprawczego to nie jedyna zmienna wpływająca na ostateczne koszty. Liczy się tu doświadczenie specjalisty, renoma jego zakładu czy jakość używanego sprzętu. Gdy zdarzy nam się awaria najlepiej więc zadzwońmy do serwisu i tam sprawdźmy, jaki jest koszt przezwojenia silnika.

Gdy zakład poda nam konkretny koszt przewinięcia silnika elektrycznego porównajmy go koniecznie z kosztem nowego urządzenia. W przypadku starszych modeli koszt naprawy może być bowiem niewarty poniesienia, nawet jeśli technicznie rzecz ujmując naprawa jest możliwa. W dobie tanich przesyłek możemy też poszukać innego rozwiązania. Zadzwońmy do punktów naprawczych w miastach mniejszych niż nasze, wyszukując ich w internecie po takich zwrotach jak przezwajanie wirników Lublin, przewijanie silników Legnica czy przezwajanie silników elektrycznych Bydgoszcz. Jest szansa, że łączny koszt fachowca i przesyłki w takim wypadku wyniesie nas mniej niż skorzystanie z naprawy w dużej aglomeracji.

Jeśli jednak mechanik od razu stwierdzi, że w naszym przypadku naprawa silniczków elektrycznych jest nieopłacalna, konieczny będzie zakup nowego elementu. Czy silnik elektryczny jednofazowy cena i silnik elektryczny trójfazowy cena będą takimi samymi kosztami dla nas? Czasem tak, czasem nie. Wszystko zależy od tego na jaką jakość postawimy i jaką moc ma mieć nasz produkt. Rolę gra tu też marka i jej renoma w branży.