Klejące folie do tkanin – dlaczego warto?

Co to za problem zszyć jedną tkaninę z drugą? To przecież krótka chwila pracy na maszynie do szycia! Problem pojawia się jednak wtedy, gdy działanie trzeba prowadzić na dużą skalę i w szybkim czasie. Wtedy trzeba zacząć działać sprytnie, choć z równie dużą skutecznością. W błyskawicznym połączeniu dwóch materiałów pomóc może folia klejąca do tkanin. Błyskawicznie i przede wszystkim trwale połączy ona dwie tkaniny, jednocześnie ich zbędnie nie usztywniając.

Tu wykorzystywana jest folia do klejenia tkanin

Jest wiele gałęzi przemysłu, w których folia dwustronnie klejąca do tkanin znajduje swoje perfekcyjne zastosowanie. Pierwszą z nich jest branża fast fashion czyli ta, dzięki której do naszych sklepów odzieżowych na bieżąco dostarczane są najmodniejsze ubrania inspirowane aktualnymi trendami. Dzieje się to szybko a produkty mają niskie ceny, dlatego też wszystkie etapy produkcji muszą być zoptymalizowane czasowo i budżetowo. Choć i oczywiście tradycyjny przemysł odzieżowy i tekstylny chętnie korzysta z zalet, jakie posiada folia klejąca przezroczysta do tkanin.

A co z branżą obuwniczą? Oczywiście, w niej również trwałe, szybkie i niedrogie sposoby łączenia są bardzo w cenie. Zwłaszcza, że folia klejąca dwustronna do tkanin potrafi zespolić ze sobą nie tylko dwie takie same tkaniny, ale też tkaninę z pianką PU, skórę z pianką PU czy papier z papierem. Zresztą, dokładnie te zalety ceni również przemysł meblarski, w którym regularnie łączy się ze sobą różnego typu materiały bazowe.

Jakie jeszcze zalety ma klej do tkanin w formie folii?

O tym, że dana folia dwustronna klejąca do tkanin posiada wysoką jakość, świadczą między innymi posiadane przez nią certyfikaty. Może być to certyfikat oeko-tex podkreślający bezpieczeństwo produktu w bezpośrednio kontakcie z ludzką skórą. Ale niemniej ważne są także certyfikaty zgodności z normami krajowymi i europejskimi.

Co więcej, dobra folia do tkanin powinna zapewniać połączenia trwałe, ale jednocześnie elastyczne, zbędnie nie usztywniające produktu, zachowujące jego początkową miękkość. Niemniej ważne jest to, by powstałe zespolenie było odporne na wpływ wody, tarcia, proszków czyszczących materiały i różnorodnych czynników mechanicznych. Tak dobre produkty oferuje między innymi łódzki producent folii do tkanin – firma BIS Sp. z o.o. Jego szeroka oferta zawiera różnorodne warianty omawianego produktu, dzięki czemu każdy z łatwością znajdzie ten, który jest mu akurat potrzebny. Co więcej, produkty o różnej gramaturze kleju i szerokości całego produktu dostępne są tu na stałym stanie magazynowym – kupimy je więc praktycznie od ręki.